Meist
Sinilille loometoas toimetavad abikaasad Marilis (nukud) ja Margus (rattad). Meie põhieesmärk on väärtustada taaskasutust ja edendada jätkusuutlikku tarbimist.
Sinilille loometoas toimetavad abikaasad Marilis (nukud) ja Margus (rattad). Meie põhieesmärk on väärtustada taaskasutust ja edendada jätkusuutlikku tarbimist.
Nukkude korrastamise lugu sai alguse aastal 2018, mil nägin Uuskasutuskeskuses täitsa juhuslikult ühte õnnetut Elsat (pildil).
Elsa on ju kõikide väikeste tüdrukute iidol, kaunis ja väärikas printsess, kuid temast oli tehtud mannetu poolkiilakas nukk, kes paljalt ja pea alaspidi prügikasti viskamist ootas. Väga kurb vaatepilt. Nii ma selle odava Elsakese kaasa võtsin ja tema väärikust taastada püüdsin.
Päästetud Elsale otsisin uue väikese omaniku Facebooki-grupis "Tasuta kraam". Kuna ta osutus ääretult populaarseks, hakkasingi niimoodi nukke päästma ja lastele tasuta laiali jagama. Soovijaid oli väga palju, nii et lõpuks hakkasin neid välja loosima tähestiku järjekorras: esimeses loosis osalesid lapsed, kelle nimi algas A-tähega, teises B-tähega jne, kuni tähestiku lõpuni välja. Selle algatusega sattusin isegi Terevisiooni!
Kui tähestik läbi sai, tegin endale oma Facebooki-lehe ning nukufännid tulid "Tasuta kraami" grupist sinna kaasa.
Nüüdseks olen juba mitu aastat nukke, nukuriideid ja muud nukukraami müügiks teinud.
Minu moto on, et alati võiks taaskasutada kvaliteetset, selle asemel, et osta midagi uut (ja odavat). Maailm on üleliigseid asju pungil täis, ometi toodetakse neid muudkui juurde. Tahan näidata, et ilus ja tahetud asi ei pea olema uhiuus - ka kellelgi vanast hüljatud nukust saab välja võluda midagi imelist, mis saab nii lapse kui vanema uueks lemmikuks.
Minu käe all saavad nukud reeglina pesu, juustehoolduse, ja õmblen neile kaasa mitu komplekti täpselt õiges suuruses riideid. Kindlasti ei püüagi ma neid alati uueväärsesse seisukorda taastada - las need väikesed meenutused eelmisest elust jäävad. Samas luban, et ka kasutusjälgedega nukud on puhtad ja viisakad :)
Ma ei restaureeri nukke ega oska plastikut parandada, nimetan oma tööd pigem tuunimiseks.
NB! Nukupäästmine on minu armas hobi, mida teen vabal ajal täiskohaga kontoritöö kõrvalt. Ei taha, et see muutuks kohustuseks. Seetõttu teen eritellimusi pigem vähe ja harva. Aga alati võib küsida!
Loometoa avamine oli lihtsalt asja loomulik jätk. Oma käsitööstuudio oli aastaid unistuseks olnud, ja kui otse meie kodu kõrval sobiv üüripind saadavale tuli, tegime abikaasaga kiire otsuse: kas nüüd või mitte kunagi! Loometoa esimene ots on mängutuba ja käsitööpesa, tagumises otsas asub aga Marguse rattanurk, kus abikaasa vabal ajal rattaid sõidukorda nokitseb. Nii saame ka kulusid jagada.
Loometuba on avatud kokkuleppel: kirjuta [email protected], Facebooki sõnumitesse, või võta ühendust kodulehe kontaktivormi kaudu. Loometuppa võib tulla niisama mängunurka mängima, kohvi jooma ja juttu rääkima, võib tulla koos korrastamist vajava nukuga, nii lapsed kui täiskasvanud saavad meisterdada ja saab teha üritusi väiksemale seltskonnale.
Rattanurgas teeb Margus jalgratastele hooldust ja remonti. Siin on mugav lasta enda ratast hooldada ka neil, kellel endal on ratta transportimine keeruline: Margus tuleb Tallinnas ja lähiümbruses rattale ise järele ja toob pärast tagasi ka.
Ostukorv on tühi.